Amszel Kafka

Paweł Passini, Tomasz Gwinciński

AMSZEL KAFKA

Paweł Passini, reżyser Ur. 1977, studiował filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię na Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutował w 2002 przedstawieniem "Met Emoi" według "Ifigenii w Aulidzie" Eurypidesa w OPT Gardzienice. Wystawił m.in. "Dybbuka" według An-skiego i Jabée w Teatrze Nowym w Poznaniu, "Nie-Boską komedię" Krasińskiego w Starym Teatrze w Krakowie, "Klątwę" Wyspiańskiego i "Ifigenię w Aulidzie" Eurypidesa w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Te dwa przedstawienia przyniosły mu nagrody. "Klątwa" została nagrodzona za reżyserię na festiwalu "Klasyka Polska" w Opolu w 2004, za "Ifigenię" otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w 2006. Ostatnią jego realizacją był "Kordian" Słowackiego w Teatrze Polskim w Warszawie (marzec 2006).

Mirek Kaczmarek, scenograf Ur. 1970, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w 1997 w Pracowni Nowego Produktu i Pracowni Video i Instalacji. Jest autorem scenografii do przedstawień Piotra Kruszczyńskiego: "Odejście głodomora" Różewicza, "Piaskownica" i "Kopalnia" Walczaka, "Płatonow i inni" Czechowa, "Makbet" Szekspira. Współpracuje z Janem Klatą , dla którego zaprojektował kostiumy do "Rewizora" Gogola, "Lochów Watykanu" Gide'a, "Nakręconej pomarańczy" Burgessa oraz scenografię do przedstawień "...córka Fizdejki" Witkacego i "Fanta$y" wg Słowackiego. Jedną z ostatnich jego prac jest scenografia do spektaklu "God.com" według "Czekając na Godota" Becketta w reż. Tomasza Hynka w Teatrze Kochanowskiego w Opolu.

Tomasz Gwinciński, kompozytor Ur. 1963, studiował medycynę na AM w Łodzi i kompozycję w krakowskim Konserwatorium w klasie Bogusława Schaeffera. Jest jednym z trzech twórców nowego nurtu w muzyce polskiej zwanego yassem. Wirtuoz gitary, założyciel formacji Maestro Trytony i NonLinear Ensemble. Stale współpracuje z TVP 1 i 2 jako autor muzyki do filmów dokumentalnych. Skomponował muzykę do wielu spektakli teatralnych. m.in. wystawianych przez Wiesława Górskiego - "Ubu król" Jarry'ego w Teatrze Powszechnym w Bydgoszczy, "Cztery małe dziewczynki" Picasso w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Małgorzatę Bogajewską - "Tlen" Wyrypajewa w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Pawła Miśkiewicza - "Przebudzenie wiosny" Wedekinda w Starym Teatrze w Krakowie, Marcina Króla - "Monolog o śmierci" Stasiuka w Teatrze TV, Pawła Passiniego - "Dybbuk", "Nie- Boska komedia", "Ifigenia w Aulidzie", "Kordian".

Grzegorz Korczak, wizualizacjaUr. 1981, wrocławianin, absolwent PWSFTViT w Łodzi, fotografik, operator, montażysta, reżyser, członek grupy plastycznej im. Franka Zappy i fundacji Wrofilm. Autor 16-tu filmów krótkometrażowych fabularnych (m.in. "Pamięć", "Kolejny dzień"), 6 filmów dokumentalnych ( m.in. "Zapach"), reklam, teledysków oraz animacji. Swoje, wielokrotnie nagradzane filmy, prezentował na festiwalach w Polsce i zagranicą (NY, Tokyo, Berlin, Paryż, Praga, Madryt, Barcelona, Oberhaussen) oraz telewizjach (Canal+, Kino Polska, TVP, amerykańska CSS i innych sieciach). Pracą nad przedstawieniem "Amszel Kafka" debiutuje w teatrze.